Dla kogo kredyt konsolidacyjny

Osoby nadmiernie zadłużone, bardzo często nie mogą poradzić sobie ze swoimi finansowymi problemami. I to właśnie dla nich najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny.

Uzyskać kredyt czy pożyczkę jest dzisiaj stosunkowo łatwo. Dlatego wiele osób nie może się powstrzymać i czasami zadłuża się ponad swoje możliwości. Zaciągamy kredyty gotówkowe, kupujemy na raty, korzystamy z kart kredytowych. Po jakimś czasie orientujemy się, że tych długów trochę się nam nazbierało o zaczynamy mieć problemy z ich spłatą. Wiele osób nie wie co w takim wypadku zrobić i pożycza kolejne pieniądze, by spłacić bieżące raty. Jest to łatwa droga do pętli zadłużenia i poważnych kłopotów finansowych.

Każdy kto zaczyna zauważać, że ma problemy ze spłatą swoich długów, powinien iść do banku i spytać o możliwość skonsolidowania naszych długów. Praktycznie wszystkie banki mają w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne, które pozwalają nam łatwiej spłacać kredyty i pożyczki. Co więc możemy osiągnąć zaciągając taki kredyt? Zamiast kilku kredytów mamy do spłaty jeden. Składając wniosek o taki kredyt, musimy przedstawić jak wyglądają nasze zobowiązania w innych instytucjach finansowych. Bank na podstawie naszych dochodów, wyliczy nam zdolność kredytową i powie nam czy może nam takiego kredytu udzielić. Ważna będzie tu też historia kredytowa zebrana w bazach Biura Informacji Kredytowej. Gdy decyzja jest pozytywna, bank spłaci nasze długi, a nam pozostanie do spłaty tylko jedna miesięczna rata.

Co zyskujemy wnioskując o taki kredyt? Znacznie obniżoną nasze miesięczne zobowiązania. Zamiast kilku rat, będziemy spłacać jedną. A ponieważ kredyt konsolidacyjny jest rozłożony na długi czas, te miesięczne raty nie będą wysokie i możemy sobie na ich spłatę pozwolić. Kredyt taki jest zazwyczaj znacznie niżej oprocentowany niż kredyty gotówkowe, więc mamy tu kolejny zysk. Wynika to z faktu, że kredyty konsolidacyjne zwykle zabezpieczone są wpisem do hipoteki przyporządkowanej do nieruchomości, a jest to jedno z najlepszych dla banku zabezpieczeń.

Co możemy skonsolidować? Praktycznie wszystkie zobowiązania wynikające z kredytów i pożyczek. Mowa tu o kredytach gotówkowych, mieszkaniowych, kartach kredytowych, kredytach ratalnych, debetach. Niektóre banki umożliwiają też spłatę chwilówek, oferowanych przez firmy pożyczkowe.

Pamiętajmy więc, że w razie problemów ze spłatą zadłużenia, które posiadamy, zawsze możemy skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który pomoże nam w spokojnym oddawaniu naszego długu. 

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze