Dlaczego finansowanie leasingiem używanych aut to świetna opcja dla nowych firm?

Każdy przedsiębiorca zakładający nową działalność na początku koncentruje się głównie na rozwoju własnej firmy. Stara się przede wszystkim dotrzeć ze swoją ofertą do jak największej liczby klientów, co znacznie ułatwia posiadanie pojazdu firmowego.

Początki bywają trudne, przedsiębiorcy liczą się z każdą wydaną złotówką, a zakup takiego pojazdu znacznie obciąży budżet. Finansowanie pojazdów leasingiem sprawia, że zakup ten jest dużo bardziej przystępny i dużo mniej kosztowny.

Szeroka oferta na rynku leasingowym umożliwia finansowanie leasingiem również pojazdów używanych, co może się okazać bardzo pomocnym rozwiązaniem dla każdego początkującego przedsiębiorcy. Dla firm leasingowych nie liczy się wiek właściciela firmy ani okres trwania wykonywanej działalności. Przy zawieraniu umowy o leasing najważniejsza jest wiarygodność właściciela, czyli sprawdzenie historii w BIK-u oraz Krajowym Rejestrze Długów.  Ewentualnie może zostać zweryfikowana również zdolność kredytowa klienta.

Leasingodawca staje się właścicielem pojazdu w momencie podpisania umowy i, zależnie od jej rodzaju, po zakończeniu okresu obowiązywania umowy może przedmiot odkupić, zwrócić lub wymienić.

W trakcie trwania umowy nie ma możliwości rozwiązania jej przed zakończeniem okresu obowiązywania. Istnieje natomiast rozwiązanie, o którym nie wie wielu początkujących przedsiębiorców - jest to cesja „niechcianej” czy niepotrzebnej już umowy leasingu na inną firmę.

Ewentualnie umowę o finansowanie pojazdu leasingiem można skrócić lub wydłużyć według własnych potrzeb, jednak będzie to obciążone dodatkowymi kosztami.

Głównym obowiązkiem przedsiębiorcy po zawarciu umowy z firmą leasingową jest płacenie miesięcznych rat na podstawie ustalonego przez strony harmonogramu.

Warto również wspomnieć, że leasingobiorca, by dokonać jakichkolwiek zmian w leasingowanym przedmiocie, musi uprzednio uzyskać zgodę firmy, z którą zawarł umowę.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze