Gdzie korzystnie kupić waluty?

Zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorcy zajmujący się międzynarodowym handlem często zastanawiają się, gdzie można kupić waluty po atrakcyjnych cenach i czy transakcja przebiegać będzie bezpiecznie i w możliwie najszybszym czasie.

Istotne znaczenie ma także dostęp do mniej popularnego pieniądza, mimo że globalne waluty (dolar amerykański, euro, frank szwajcarski czy funt szterling) są często akceptowane także w egzotycznych miejscach.

Dla turystów i kredytobiorców

Choć coraz więcej osób podczas wakacyjnych wojaży korzysta z kart debetowych, to jednak ze względu na wysokie prowizje pobierane przez bankowców, wciąż dobrym sposobem jest zakup gotówki. Jest to wygodne także ze względu, że coraz więcej osób podróżuje z dala od utartych szlaków, gdzie trudno o sklep z terminalem płatniczym, bank czy choćby bankomat.

Inną grupę, która liczy na jak najniższe kursy kupna, są kredytobiorcy. Choć w świadomości wciąż najbardziej popularną walutą pośród tej grupy jest frank szwajcarski, to nie brakuje też osób spłacających zobowiązania zaciągnięte w euro czy koronach czeskich. I tu można wybierać – bank, tradycyjny kantor, platforma do wymiany walut lub kantor internetowy. 

Handel

Wraz z coraz większą popularnością zagranicznych serwisów zajmujących się handlem, by mieć pewność niższych kursów decydujących o powodzeniu przedsięwzięcia, należy wybrać odpowiedni sposób zakupy gotówki, Teoretycznie można zlecić zapłatę w gotówce po obowiązującym w banku kursie, jednak różnice sięgające kilku czy dziesięciu procent są niedopuszczalne w biznesie opierającym się na maksymalnej minimalizacji kosztów. I tu z pomocą kupującym na takich portalach, jak: Aliexpress, Ligh in the box, Tmartt, Chinabuye czy Wish.com, przychodzą kantory online oferujące minimalną marżę. Zaletą jest także szybka realizacja dyspozycji. Zaletą docenianą, zwłaszcza kiedy można liczyć na prawdziwe i trwające krótki czas okazje cenowe.

Co wybrać?

O ile krótka wizyta w ościennym kraju połączona z zakupami bądź wizytą w sklepie nie musi wiązać się z koniecznością zakładania rachunku w kantorze internetowym, to mając w planach regularne wpłaty w obcej walucie, warto poważnie zastanowić się nad tą propozycją. Warto, by oszczędzać. Warto, by zarabiać.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze