Jak odzyskać część prowizji od wcześniej spłaconego kredytu konsumenckiego?

Konsumenci są coraz bardziej świadomi swoich praw. Są nawet gotowi walczyć o nie w sądzie, jeśli instytucje finansowe interpretują przepisy na swoją korzyść, stosując zapisy abuzywne w umowach.

Coraz więcej słyszy się na temat zwrotu prowizji od wcześniej spłaconego kredytu konsumenckiego. Mimo, że art. 49 Ustawy o Kredycie Konsumenckim mówi wprost o zwrocie części kosztów, banki nie respektują tego zapisu i w przypadku zwrócenia się do nich z pismem, nie chcą dokonać zwrotu prowizji od proporcjonalnie skróconego okresu.

A chodzi tu o duże sumy pieniężne. Wiele banków w latach 2012-2018 stosowały prowizje na poziomie 10-30% kwoty kredytu. Z tego względu kwoty zwrotów w pojedynczych przypadkach mogą sięgać kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Jeśli nie może nam pomóc rzecznik finansowy to wtedy powinniśmy dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Lepiej jest wynająć prawnika czy skorzystać z usług kancelarii prawnej, która się w tym specjalizuje?

Dzięki pomocy kancelarii prawnej znacznie zwiększymy swoje szanse na odzyskanie części pieniędzy. Nie będziemy musieli również stawiać się na rozprawach – w sądzie będzie reprezentował nas adwokat, ograniczając nasze zaangażowanie w sprawę do absolutnego minimum. Trzeba mieć na uwadze, że kancelarie specjalizujące się w zwrotach prowizji, rozliczają się z klientami na zasadzie succes fee, co oznacza, że kancelaria wszelkie działania prowadzi na swój koszt. W przypadku wygranej sprawy pobiera jedynie kilkanaście procent od kwoty, którą musi nam zwrócić bank. Jeśli jednak przegra – klient nie ponosi żadnych kosztów.

Podsumowując:

  1. W przypadku przegranej sprawy koszta za proces (a mogą one nawet dochodzić do kilkunastu tysięcy złotych) ponosi kancelaria, a nie klient.

  2. Klient nie ponosi żadnych kosztów na starcie. Kancelaria jedynie pobiera wynagrodzenie sucess fee wyrażoną procentowo od kwoty wygranego sporu. Klient nie płaci adwokatowi z góry bez względu na finał sprawy i nie ponosi opłaty związanej ze złożeniem pozwu.

  3. Kancelaria posiada zgromadzone orzecznictwo i wie jak przygotować pozew aby zwiększyć szanse na wygraną w sądzie.

  4. Nie musisz stawiać się w sądzie, gdyż stroną w procesie jest kancelaria, która nabywa cesją wierzytelność klienta.

     

Spłaciłeś kredyt konsumencki wcześniej i chcesz odzyskać należne Ci pieniądze? Koniecznie odwiedź stronę http://zwrotyprowizji.pl

 

 

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze