Jak wybrać konto bankowe dla małej firmy?

Dla osób, które postanowiły założyć własną małą firmę, jednym z pierwszych kroków jest otwarcie konta bankowego. Jak wybrać najlepszy rachunek firmowy, skoro rynek oferuje tak wiele produktów tego typu?

Uruchomienie działalności gospodarczej niesie ze sobą konieczność posiadania konta. Co prawda niektórzy używają rachunku osobistego do wykonywania transakcji firmowych, jednak jest to rozwiązanie mniej wygodne. Korzystając z typowego konta firmowego, można liczyć na szereg ułatwień i dodatkowych możliwości. Funkcje upraszczające dokonywanie rozliczeń z US i ZUS są tutaj najlepszym przykładem. Ponadto, posiadając rachunek firmowy, można liczyć na uzyskanie kredytu dla firm, co w przypadku wielu start-upów jest bardzo istotne.

 

Wybierając konto firmowe, należy dokładnie przeanalizować aktualny ranking tego rodzaju produktów. Młodzi przedsiębiorcy, którym zależy przede wszystkim na ograniczaniu kosztów powinni wybrać konto, za które jak najmniej zapłacą. Pod uwagę należy tu wziąć opłaty i prowizje za: prowadzenie rachunku, przelewy, korzystanie z karty debetowej, wypłaty gotówki z bankomatów. Kolejną istotną kwestią są usługi dodatkowe, takie jak limit debetowy, lokaty biznesowe na przystępnych warunkach, dodatkowy rachunek oszczędnościowy czy karta kredytowa. Tego rodzaju usługi mogą - choć nie muszą - być bardzo przydatne. Intuicyjny, klarowny i prosty system bankowości internetowej to kolejny ważny element przesądzający o sprawnym funkcjonowaniu naszego firmowego rachunku.

 

Przed ostatecznym wyborem konta warto dokładnie przyjrzeć się warunkom zawierania umowy. Niekiedy oferty promocyjne banków są niezwykle atrakcyjne, ale tylko pozornie. Może okazać się na przykład, że zerowe opłaty obowiązują tylko przez jakiś czas lub są dostępne jedynie przy zrealizowaniu danej ilości transakcji w skali miesiąca.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze