Jak zacząć grać na giełdzie?

Granie na giełdzie wiąże się z dużym ryzykiem. Jednak znając jej tajniki, można osiągnąć spore korzyści materialne. Jak to zrobić?

Rynek papierów wartościowych rządzi się swoimi prawami - aby myśleć o rozpoczęciu przygody z giełdą, na początku niezbędne jest poznanie wiedzy teoretycznej na jej temat. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością byłoby poznanie wiedzy ogólnej z dziedziny ekonomii, a następnie stopniowe oswajanie się z zasadami funkcjonowania samej giełdy. Zaznajomić należy się więc z terminologią giełdową, głównymi procesami zachodzącymi na rynku papierów wartościowych, wiadomościami z zakresu form inwestowania, a także z wiedzą na temat sposobów grania na giełdzie, których istnieje kilka. Samodzielne zdobywanie informacji na podstawie dedykowanej literatury można połączyć z udziałem w szkoleniach z zakresu inwestowania na giełdzie.

 

Ponieważ giełda jest dziedziną bardzo wymagającą, a jednocześnie absorbującą gracza, warto na początku odpowiedzieć sobie na pytanie, czy aby na pewno jest to form inwestycji dla nas. Jak każda branża, również giełda wymaga posiadania pewnych osobowościowych predyspozycji. W głównej mierze liczy się opanowanie, umiejętności analityczne, ale i pewna doza odwagi w podejmowaniu ryzykownych decyzji.

 

Zdobywanie wiedzy teoretycznej z czasem powinno zacząć iść w parze z pierwszymi działaniami. Zanim jednak wkroczymy na prawdziwą giełdę, warto najpierw wyposażyć się w oprogramowanie pozwalające na przeprowadzanie wirtualnych transakcji. Takie symulacje pokażą nam, czy i ile moglibyśmy zarobić, wykonując prawdziwe ruchy giełdowe. Kiedy będziemy już gotowi do prawdziwej gry, należy otworzyć rachunek w biurze maklerskim, po czym zainwestować pierwszą (najlepiej nie za dużą) kwotę.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze