Jakie są główne zalety leasingu?

Finansowanie pojazdów leasingiem jest bardzo dobrą opcją dla nowo powstałych przedsiębiorstw. Na początku prowadzenia działalności dokładnie liczymy wydawane pieniądze, a zakup pojazdu może być zbyt "dotkliwy" dla naszego budżetu.

Doskonałym rozwiązaniem jest więc leasing, który może zostać zaoferowany nawet nowym firmom.

Leasing jest jedną z kilku dostępnych na rynku form finansowania pojazdu firmowego. Obecnie staje się coraz popularniejszy, głównie ze względu na krótki okres oczekiwania na leasingowany przedmiot oraz minimum formalności, które należy załatwić przed podpisaniem umowy. Po zakończeniu okresu trwania zobowiązania leasingowany przedmiot można wykupić, wymienić lub oddać leasingodawcy – zależnie od rodzaju podpisanej umowy.

W praktyce wygląda to tak, że przedsiębiorca otrzymuje od leasingodawcy w użytkowanie pojazd, za który opłaca miesięczne raty. Ilość oraz wysokość rat jest uwarunkowana wartością przedmiotu oraz okresem trwania zobowiązania. Najczęściej rata regulowana jest z bieżącego dochodu, co pozwala zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy i przeznaczyć je na inne potrzeby.

 

Główne zalety leasingu

  1. PODATKI – finansowanie pojazdów leasingiem wpływa bezpośrednio na zmniejszenie kosztów podatkowych. Leasing operacyjny umożliwia odliczenie od dochodu kosztów wynikających z użytkowaniem auta oraz część miesięcznej raty.
  2.  NIE MA POTRZEBY POSIADANIA GOTÓWKI – nowy pojazd z reguły kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przy zawieraniu umowy leasingowej wymagany jest jedynie wkład własny, przeważnie w wysokości około 5 % wartości przedmiotu.
  3. BRAK OBCIĄŻEŃ finansowanie pojazdu leasingiem nie obniża zdolności kredytowej przedsiębiorcy.
  4. UBEZPIECZENIA – wraz z umową leasingową przedsiębiorca otrzymuje również pełny pakiet ubezpieczeń
  5. PROSTOTA I MINIMUM FORMALNOŚCI - przedsiębiorca musi jedynie wybrać pojazd, a następnie złożyć odpowiednio przygotowany wniosek i oczekiwać na decyzję leasingodawcy.
  6. ELASTYCZNOŚĆ OFERT – obecnie na rynku leasingowym jest mnóstwo ofert, praktycznie każdy rodzaj pojazdu może być sfinansowany leasingiem (również auta używane).
Tagi:
Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze