Kredyt konsumpcyjny – z czym to się je?

Planujesz remont, chciałbyś sprawić sobie nową lodówkę albo zamienić stary telewizor na nowoczesną plazmę? Ale skąd wziąć na to pieniądze? Weź kredyt konsumpcyjny!

Kredyt konsumpcyjny – co to takiego?

Po kredyt konsumpcyjny sięgają najczęściej osoby, którym brakuje pieniędzy na pokrycie kosztów związanych z remontem bądź z zakupem jakiegoś drobnego sprzętu domowego. Motywacje mogą być różne, banki nie przewidują w tym względzie jakichś restrykcyjnych ograniczeń. Grunt to dobrze uzasadnić swoją decyzję o zaciągnięciu pożyczki i okazać stosowne…

 

Dokumenty

Aby uzyskać kredyt, należy wypełnić przede wszystkim wniosek o przyznanie określonej kwoty. W drodze do banku nie zapomnij również wziąć ze sobą dowodu osobistego. W dalszej kolejności zatroszcz się o dokument potwierdzający wysokość twoich zarobków. Na jej podstawie bank zadecyduje, czy przyznać ci kwotę, o którą wnioskujesz, czy nie. Jeśli jesteś zatrudniony na podstawie umowy o pracę, wystaraj się także o zaświadczenie o zatrudnieniu. Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, przygotuj kopię dokumentu potwierdzającego twoje uprawnienia do korzystania z państwowych świadczeń pieniężnych oraz wydruk ostatnio zrealizowanego przelewu. Jeśli natomiast jesteś przedsiębiorcą, przynieś ze sobą zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami wobec ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Niekiedy – w przypadku wniosków o przyznanie stosunkowo małej kwoty bądź wniosków wystosowanych przez stałych klientów – banki udzielają kredytu „na słowo”, nie wymagając od kredytobiorcy dokumentów potwierdzających wysokość jego przychodów.

 

Zanim udasz się do banku…

Nim zdecydujesz się na konkretną ofertę, skorzystaj z internetowych narzędzi umożliwiających oszacowanie kosztów danego kredytu konsumpcyjnego. Takim przydatnym narzędziem jest kalkulator kredytowy online, dzięki któremu w błyskawicznym tempie wyliczysz wysokość odsetek oraz rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO). Jego przejrzysty i przyjazny dla użytkownika interfejs nie nastręczy trudności nawet najmniej obytym z komputerami internautom.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze