Najszybsze i najtańsze przelewy z Wielkiej Brytanii – gdzie?

Opłacanie rachunków, których odbiorcy znajdują się za granicą, wymaga więcej czasu, a co jeszcze ważniejsze - wyższych opłat. Jak więc wykonywać przelewy zagraniczne najszybciej i najtaniej?

Coraz więcej osób decyduje się na opuszczenie Polski w poszukiwaniu większych pieniędzy i lepszych warunków życiowych. Wyjazd za granicę wiąże się z porzuceniem dotychczasowego życia, ale jest coś, od czego nie sposób się odciąć. Mowa oczywiście o rachunkach i opłatach.

 

Skorzystaj z usług firmy pośredniczącej

Jeżeli szukamy najlepszego rozwiązania, powinniśmy zwrócić uwagę na trzy aspekty: szybkość, cenę i bezpieczeństwo transakcji. Jak się okazuje, banki przegrywają z firmami pośredniczącymi w przelewach zagranicznych aż na dwóch frontach; jeśli chodzi o bezpieczeństwo, mamy remis.

Na początek kilka słów o cenie. W przypadku przelewów trzeba wziąć pod uwagę dwa rodzaje opłat. W grę wchodzi sama opłata za usługę oraz kurs wymiany waluty. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z usług banku, musimy mieć świadomość, że już za samo wykonanie usługi przyjdzie nam zapłacić nawet do 50 złotych, podczas gdy w firmach pośredniczących możemy liczyć na wykonanie owej usługi zupełnie za darmo. Różnice widać także w kursie wymiany przelewanej waluty: w banku za każdego funta będziemy musieli zapłacić nawet kilkanaście groszy więcej. Wielu z nas uważa, że jeśli jest dużo taniej, to zawsze musi być jakiś kruczek. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że koszty prowadzenia działalności internetowej są dużo niższe, dzięki czemu to właśnie firmy pośredniczące w przelewach zagranicznych mogą pozwolić sobie na bardziej konkurencyjną ofertę.

Ogromne znaczenie ma także czas, w którym dana transakcja zostanie zrealizowana, zwłaszcza jeśli opłacamy rachunki, które muszą być uregulowane terminowo. Jeżeli koniecznie będziemy chcieli skorzystać z usług banku, na realizację naszego zlecenia przyjdzie nam poczekać nawet do 72 godzin, podczas gdy w firmach pośredniczących dostajemy gwarancję, że nasze zlecenie zostanie zrealizowane w ciągu 24 godzin.

Ostatnim czynnikiem jest bezpieczeństwo. Wiele osób woli zapłacić więcej i poczekać dłużej, ponieważ nie ufają firmom działającym tylko w internecie. Nie ma to jednak logicznych podstaw. Przede wszystkim każdą firmę można bez problemu sprawdzić, czytając komentarze na jej temat. Oczywiście research może być niezbędny, jednak najlepsze i profesjonalne firmy oferują wysokiej jakości zabezpieczania, które dają stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa transakcji.

 

Podsumowując

Trzeba przyznać, że w porównaniu z firmami pośredniczącymi oferta banków wypada naprawdę blado. Jeżeli więc szukasz usługodawcy, który zrealizuje dla ciebie przelew, powinieneś zdecydować się właśnie na firmę pośredniczącą (zobacz ofertę przelewów w easysend.pl), dzięki której zaoszczędzisz i czas, i pieniądze.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze