Tanie przelewy do Polski - porównanie firm i banków

Przelewy międzynarodowe powinny być tanie i bezpieczne. Istotne jest zatem, aby poznać najbardziej korzystne opcje i wybrać tę najlepszą. Poniżej znajduje się porównanie firm i banków, które oferują dość tanie przelewy do Polski.

Firma pośrednicząca w transferach pieniężnych a bank – jaka to różnica?

Okazuje się, że całkiem spora. Przede wszystkim specjalistyczne firmy mają zazwyczaj bardziej korzystny kurs sprzedaży waluty w przeciwieństwie do banków, które wymieniają pieniądze po kursie ustalonym przez siebie, który jest dość wysoki. Za przelewy w instytucjach bankowych zapłacić możemy, zależnie od wysokości kwoty przelewu, od 10 do 300zł. Nie wspominając nawet o tym, że dużo łatwiej i wygodniej zleca się przelewy firmom transferowym niż bankowi. W przypadku tych pierwszych zazwyczaj wystarczy rejestracja na stronie internetowej i wypełnienie kwestionariusza. Można również zlecić taką operację telefonicznie bądź przez e-maila.

Kiedy natomiast realizujemy przelew międzynarodowy przez bank, musimy pamiętać, że ewentualna pomyłka może nas drogo kosztować: pieniądze mogą nie trafić na konto odbiorcy, a rozwiązanie tego problemu z pewnością zajmie więcej czasu niż w firmie pośredniczącej w przelewach, gdzie zazwyczaj zgłaszane wątpliwości rozwiązywane są w ciągu jednego dnia roboczego. Oczywiście wszystko zależy również od tego, jaką kwotę wybierzemy.

Przy wyborze firmy pośredniczącej w przelewach zwróćmy uwagę na jej certyfikaty, pozwolenia oraz opinie innych użytkowników na jej temat. Poniżej znajduje się zestawienie firm i banków, w których można realizować przelewy międzynarodowe.

 

Easysend – tanio i porządnie

Świetna firma, która posiada wszelkie certyfikaty, a ponadto obecnie zapewnia niemal najniższy kurs wymiany na rynku. Warto skorzystać z jej usług również dlatego, że oferuje pierwszą operację typu FAST za darmo. Późniejsze zlecenia są już płatne, jednak koszty, jakie poniesiemy, to jedynie 2 funty za transfer 1000 funtów. Najlepiej jest sprawdzić na https://www.easysend.pl/dla-ciebie i przekonać się samodzielnie, że firma ta posiada jedną z najlepszych ofert na rynku, jeżeli chodzi o pośrednictwo w przelewach międzynarodowych.

 

Grosik

Firma ta oferuje nieco niższy kurs sprzedaży niż Easysend, ale i tak jest on bardzo wysoki w porównaniu z innymi przedsiębiorstwami tego typu. Niestety nie zapewnia promocji, w ramach której pierwsza operacja jest darmowa, ale za to za każdy przelew o wysokości 1000 funtów kosztuje nas jedynie jednego funta.

 

mBank – nie taki bank straszny

Przelewy walutowe wykonywać można z kilku rodzajów kont, w tym z konta walutowego prowadzonego w USD, GBP, EUR bądź CHF. Należy wypełnić dane odbiorcy, wpisać kod BIC i wybrać opcję dzielenia kosztów przelewu, jaką chcemy zastosować. Za przelew typu SWIFT zapłacimy 0,35% wysyłanej kwoty, ale nie mniej niż 20 zł oraz nie więcej niż 200 zł. Za operację SEPA poniesiemy natomiast koszt w wysokości 5zł.

 

Transfer24

Kolejna firma pośrednicząca w przelewach międzynarodowych, która ma stosunkowo korzystny kurs sprzedaży waluty. Chociaż nie oferuje nam pierwszego przelewu za darmo, to jednak zaraz po Easysend i Grosiku jest to najlepsza opcja przesyłania pieniędzy na konto złotówkowe. Niestety opłata za transfer jest dość wysoka, ponieważ przy 1000 funtach wynosi ona 15 funtów.

Tanie przelewy do Polski to marzenie każdego pracującego za granicą. Warto zorientować się w opłatach i ukrytych kosztach, z jakimi mogą się wiązać przelewy międzynarodowe. Niestety często są one dość wysokie, ale można je obniżyć, wybierając odpowiednią, najkorzystniejszą opcję spośród wszystkich ofert banków i firm.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze