Wymiana walut po kursie średnim

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami – czy myśleliście już o tym, dokąd się wybierzecie w ramach urlopowego odpoczynku? Może warto wyjechać za granicę? Inny kraj to jednak inna waluta, w związku z czym przed wyjazdem powinniście skorzystać z usług kantoru walutowego.

Osoby chcące wymienić walutę mają do wyboru dwie możliwości: udać się z pieniędzmi do kantoru tradycyjnego lub wszystkie niezbędne czynności wykonać w kantorze internetowym. Dlaczego ta druga opcja bardziej się opłaca?


Zalety kantorów internetowych

O atrakcyjności kantorów internetowych decyduje przede wszystkim błyskawiczność wykonywanych operacji. Aby skorzystać z usług kantoru online, nie trzeba wcale ruszać się z domu – wystarczy wejść na stronę kantoru i postępować zgodnie z wyświetlającymi się na ekranie wytycznymi. Warto podkreślić, że jest to całkowicie bezpieczne i nie pociąga za sobą żadnego ryzyka. Poza tym usługi świadczone przez kantory internetowe są znacznie tańsze niż analogiczne usługi ich tradycyjnych odpowiedników. Spread w kantorach online oscyluje między 0,5% a 2%. Jest to niezwykle atrakcyjny wynik dla klientów. Różnicę między kantorami online a kantorami tradycyjnymi odczuwa się najbardziej przy wymianie dużej ilości środków.

Kantory online są również o wiele wygodniejsze i dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby wymienić w nich walutę, wystarczy kilka kliknięć. Operacje finansowe można przeprowadzać nawet w nocy. Jest to niemała zaleta.


RKantor.com

Jednym z takich godnych polecenia kantorów internetowych jest niewątpliwie RKantor.com, powiązany usługowo z Raiffeisen Polbank. Jego największym atutem jest to, że klient nie musi posiadać własnego konta walutowego, aby wymienić walutę. Pieniądze odbierzemy bowiem w jednym z 259 oddziałów Raiffeisen Polbank. Dostępne są też inne opcje. Środki można odebrać przy użyciu SMS-owych kodów w 6500 bankomatach Euronetu lub też w ramach usługi InPost. Można też wykonać przelew na konto walutowe w banku.

RKantor.com obsługuje 8 walut: PLN, EUR, USD, CHF, GBP, DKK, NOK, SEK. Usługi w RKantor.com nic nie kosztują, można wymienić walutę bez spreadu (sprawdź sam: https://www.rkantor.com/kursy-walut/JPY/). Darmowe są też przelewy do wszystkich banków.


Na wymianie walut można sporo zaoszczędzić – dlatego warto korzystać z usług kantorów walutowych z głową i nie przepłacać. Zwłaszcza że na rynku finansowym pojawia się coraz więcej atrakcyjnych cenowo rozwiązań, których nie powinno się ignorować, zwłaszcza jeśli rozporządzamy znacznymi kwotami.

Tagi:
Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze