Z jakich stron internetowych należy czerpać wiedzę na temat podatków?

Nabycie jako takiej orientacji w gąszczu przepisów i ustawowych nowości dotyczących podatków często graniczy z cudem. W świecie, w którym liczy się przede wszystkim szybkość, naszym głównym źródłem wiedzy jest internet. Ale jak odróżnić strony godne zaufania od źródeł niepewnych?

Stosuj filtry

Szukając informacji na temat polskiego systemu podatkowego, pamiętaj o tym, że przepisy cały czas się zmieniają. Jeden minister finansów zastępuje drugiego, partia rządząca przechodzi do opozycji i odwrotnie, a każda opcja polityczna ma własny pomysł na systemowe regulacje. Dlatego wiedzę o podatkach trzeba czerpać ze stron aktualnych. Przed wpisaniem frazy w wyszukiwarce warto ustawić filtr, który pokaże nam tylko najnowsze wyniki wyszukiwania.

 

Strony rządowe

Najpewniejszym źródłem wiedzy na temat podatków pozostają strony rządowe, czyli te z rozszerzeniem gov.pl. Dobrym przykładem jest strona http://www.finanse.mf.gov.pl/abc-podatkow/kip/komunikaty. Informacje na stronach rządowych są na bieżąco aktualizowane, rzetelne i pełne. Rzetelność może jednak stanowić pewien problem – publikowane treści muszą zawierać wszystkie niezbędne informacje, przez co teksty stają się mniej przystępne dla nieobznajomionego z tematyką czytelnika. Nie ma tam miejsca na definiowanie trudniejszych terminów ani na propedeutyczne objaśnienia.

 

Strony prywatne

Wiedzę na temat podatków możemy też czerpać z prywatnych serwisów. Jeśli zależy nam na opinii doświadczonych specjalistów, najlepiej będzie zapoznać się z treściami publikowanymi na stronach ogólnopolskich dzienników czy na renomowanych portalach. Istnieją też serwisy zajmujące się wyłącznie podatkami, np. witryna http://www.podatki.biz/. Zanim jednak zaczniemy traktować dany portal jako rzetelne źródło informacji, przeczytajmy kilka tekstów i sprawdźmy, czy jest to faktycznie portal informacyjny, czy też może... reklamowy. Na portalach reklamowych również można znaleźć wartościowe treści, trzeba jednak umieć oddzielić ziarna od plew.

 

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze